Shëndeti seksual i mashkullit, ja çfarë duhet të dini

Çfarë është seksualiteti mashkullor? Seksualiteti mashkullor është një periudhë e cila fillon në kohën e pubertetit me sekretimin e hormonit testosteron(hormonit mashkullor). Sekretimi i testosteronit...

Shëndeti oral: Si të largoni kavitetet e dhëmbëve

Prishja e dhëmbëve është vetëm një mesazh se një organ nuk po funksionon si duhet. Shëndetin e dhëmbëve mund ta mbani me mënyrën e...

Shëndeti oral, shqiptarët e Shqipërisë dhe Kosovës të fundit

Shpenzimet për higjienën e gojës minimale. Një shqiptar “harxhon” vetëm 1.5 euro në vit për dhëmbët. Raporti: Ndërrojnë furçën e dhëmbëve 1 herë në tre...

Shëndeti oral mjaft i rëndësishëm

Shëndeti oral reflekton gjithashtu shëndetin fizik të njeriut. Shëndeti oral do të thotë që të mbajmë vetëm dhëmbët të pastërt por të gjithë shëndetin...

Çfarë është shëndeti mendor apo shëndetin emocional?

Shëndeti mendor ose emocional i referohet mirëqenies së përgjithshme psikologjike. Ai përfshinë mënyrën se si ndjeheni, cilësinë e marrëdhënieve tuaja dhe aftësinë tuaj për...

Shëndeti mendor, ushqimet që ju duhen për të rritur fuqinë e...

Ushqimi i shëndetshëm është i mirë për shëndetin mendor, si dhe për shëndetin fizik. Truri kërkon ushqim ashtu si zemra, mushkëritë ose muskujt e...

Dhimbja e kyçeve dhe temperatura, rrezik për reumatizmën

Hydajete Bushaj Sëmundjet reumatizmale shfaqin shqetësime të shpeshta shëndetësore, që prekin kryesisht moshat e rritura, por nuk mungon përhapja e tyre as te rinjtë. Sikundër...

Reumatizma, si të lehtësojmë dhimbjet e kyçeve dhe gjymtyrëve

Reumatizma shoqërohet me dhimbje të forta, të therura dhe ënjtje të kyçeve. Artroza, artriti reumatik, si dhe osteoporoza janë ndër shqetësimet më të shpeshta...

Sëmundjet pulmonare renditen të katërtat për shkallën e vdekshmërisë

Ndër shkaktarët kryesorë renditen duhanpirja dhe ndotja e ajrit semundjet polmonare duhaniSëmundjet pulmonare renditen në vend të katërt për shkallën e lartë të vdekshmërisë,...

Semundja pulmonare obstruktive kronike (SPOK)

Semundja pulmonare obstruktive kronike (SPOK) eshte shkaktare kryesore e semundshmerise kronike dhe e vdekshmerise ne bote. SPOK eshte nje semundje qe karakterizohet nga ngushtimi i...
- Advertisement -
0FansaPëlqeje
43,000NdjekësitNdjek
16,700AbonentëAbonohu

Recent Posts