Dhjetë pretekstet më të njohura për të mos ushtruar

Kur në një moment kuptojnë që nuk mund të përthekojnë pantallonat e tyre të preferuara, shumë vendosin të fillojnë të bëjnë diçka për vete....

12 mënyra për të eleminuar dhimbjet në fund të shpinës

Rreth 80% e njerëzve do të përjetojnë një problem në shpinë gjatë jetës së tyre. Në përgjithësi dëmtimi është shkaktuar nga një aktivitet fizik...

Dietat më të famshme që qarkullojnë sot

Sapo shëndoshemi pak, menjëherë mendja na shkon tek dieta. Pastaj përballemi me vështirësinë se cilën prej dietave duhet të zgjedhim, pastaj jemi në dilemë...

Aktiviteti fizik ju bën më inteligjentë

Sipas shkencëtarëve, inteligjenca juaj mund të rritet nëse shkoni në palestër. Gazeta Shqip na sjell detaje rreth kësaj teme. Vajtja në palestër është me siguri...

Faktorët e sëmundjeve të zemrës

Sëmundjet e zemrës shkaktohen nga faktorë të paidentifikueshëm dhe faktorë të modifikueshëm. Një njeri që konsumon duhan atëherë ka rrezik më të lartë për të...
- Advertisement -
0FansaPëlqeje
43,000NdjekësitNdjek
16,700AbonentëAbonohu

Recent Posts